21.03 - 21.05.2021 - TRENING - PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI
 

Strona główna

TRENING

Rozpoczynamy oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2021

 

 

 

 

 

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Pierwsza edycja Rywalizacji została przeprowadzona w 2019 roku. W 2020 roku Puławy zajęły w rywalizacji wysokie 4 miejsce wśród 44 miast .

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Trzecia edycja Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Od 21 marca startujemy z oficjalnym treningiem miast w aplikacji. Uczestnicy, którzy nie mogą doczekać się czerwcowej rywalizacji mogą już wsiadać na swoje dwa kółka i kręcić kilometry dla swoich miast!

Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Dlatego będziemy promować aktywny i zdrowy tryb życia mieszkańców polskich miast.

W niedzielę, 21 marca ruszamy z oficjalnym treningiem, do którego zgłosiły się 32 miasta. Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Nowością w zabawie będzie wprowadzenie 5 kategorii miast ze względu na ich wielkość. Każde z miast otrzyma dodatkowy puchar RSP. 

Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

Istotną zmianą jest nowy logotyp AKTYWNE MIASTA, który przedstawia puls i symbolizuje aktywność, sport, rekreację i życie w mieście. Co więcej nowa wersja wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców, od teraz aplikacja będzie dostępna w języku angielskim.

Kolejne nowości to możliwość importu treningów z urządzeń Garmin (najbliższa aktualizacja), traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników i możliwość kontynuacji przerwanych treningów.

Tak jak w ubiegłym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach będzie organizatorem wspólnych rajdów rowerowych dla mieszkańców Puław i okolic podczas których będziemy „kręcić kilometry” dla Puław. W tej chwili sytuacja pandemiczna nie zezwala na organizację wspólnych rajdów jednak zachęcamy indywidualne osoby już od 21 marca do oficjalnego treningu, zakładania Grup w ramach Miasta Puławy.

Regularnie będziemy umieszczać informacje na stronie www.mosir.pulawy.pl i na naszym Facebooku  www.facebook.com/mosirpulawy dotyczące akcji Rowerowa Stolica Polski 2021.

Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji Aktywne Miasta oraz Rowerowej Stolicy Polski pod numerem telefonu 81 458 62 60 (poniedziałek-piątek, w godz. 7.00-15.00).

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

 

Copyright © 2010 Mosir Puławy. Wykonanie: Kamil Bugno, Krzysztof Lenart, ITPM24 | Redakcja: Katarzyna Suszek.